informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA. Na cesty do nejskrytějších koutů světa se díky nim můžete zdarma vydat vždy v úterý od 18 hodin v multikině CineStar. Těšíme se na viděnou v Centru Černý Most! 

 

 


 

4.7.2017 od 18h
PERU A THAJSKO NA DVA ROKY 
Přednáší Jan Drobný
Někdy není důvodem vydat se na cesty touha po poznání, někdy to může být i únik, když si člověk sáhne na dno. Poznání pak přichází o to silněji a může člověku změnit život nebo ho znovu postavit na nohy. Příběh o člověku a jeho čtyřnohém kamarádovi, které spojovala nejedna „nevýhoda", přesto se spolu vydali na cesty, na nichž pak společně překonali řadu překážek a pokořili mnohé„nejde" a „nemožné". Společně strávili řadu měsíců v Thajsku a v Jižní Americe, kde prožili nezapomenutelné tragikomické příběhy, které dojmou i pobaví. 

11.7.2017 od 18h
3 ROKY NA NOVÉM ZÉLANDU 
Přednášejí Barbora Pokorná a Lukáš Nápravník
Bára a Lukáš přiletěli před 3 lety na Nový Zéland s plánem vykonávat kancelářskou práci, stejně jako v Česku. Po roce je to ale omrzelo, přestavěli auto na pojízdný domov a začali cestovat a pracovat jako digitální nornádi. Tvrdí, že Nový Zéland je nejkrásnější země světa. Přijdťe se o tom nechat přesvědčit a poslechnout si jejich tipy na procestování této nádherné země bez ohledu na rozpočet. 

18.7.2017 od 18h
THAJSKO, BARMA, LAOS, KAMBODŽA
Přednáší Saša Ryvolová
Zavedeme Vás do oblasti„opiových stezek" v pohraničních oblastech Thajska, Myanmaru a Laosu a na závěr i do Kambodže. Navštívíme starobylé thajské královské město Ayuthaya, most přes řeku Kwai a dopřejeme si i malou vycházku s živými tygry. Budeme obdivovat tisíce pagod a stúp v barmském Baga nu, projdeme se po nejdelším teakovém mostě světa a nahlédneme do života etnických vesniček horských kmenů. Projedeme se na slonu laoskou džunglí, proplujeme na lod'ce podzemní řekou v jeskyni Kong Lo a nevynecháme ani architektonicky skvost svatyně Wat Phu v Champasaku, zapsaný v Seznamu památek UNESCO. Na závěr prozkoumáme ty nejkrásnější z chrámů pověstného khmerského chrámového města Angkor v Kambodži. 
 

25.7.2017 od 18h
ŽRALOCI A VELRYBY
Přednáší Martin Procházka
Profesionální fotograf divoké přírody Martin Procházka představí své desetileté zkušenosti z potápění za největšími tvory podmořského světa. Touha po setkání se žraloky jej přivádí na zajímavá místa naší planety. Od Jihoafrické republiky přes Ameriku až po vzdálené břehy Polynésie. Hlavním cílem je focení top predátorů v jejich přirozeném prostředí a snaha, vyvrátit mýty, které se kolem těchto dravců nesou. Stejně silné zážitky přineslo sledování velryb v Pacifiku u ostrovů Tonga nebo Fidži. Víte, jak svolává samice keporkaka případné samce k páření? Víte, jak citlivě chrání velrybí matka své mládě? To vše uvidíte během promítání. 
 
Nahoru