informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA. Na cesty do nejskrytějších koutů světa se díky nim můžete zdarma vydat vždy v úterý od 18 hodin v multikině CineStar. Těšíme se na viděnou v Centru Černý Most! 

 

 


 

2.5.2017 od 18h
Kde ženy vládnou (Mexiko, Čína, Indie, Indonésie) - Přednáší Kateřina Karásková
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích potkáte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

9.5.2017 od 18h
Barma – usměvavá, tajemná a zlatá - Přednáší David Hainall
Myanmar, nebo chcete-li Barma, byla po dlouhá léta světu a běžným turistům uzavřenou zemí. Situace se však velmi rychle mění a z Barmy se stává jedna z nejvyhledávanějších destinací v jihovýchodní Asii. S turismem nevyhnutelně přicházejí nepříjemné změny, ale co zůstává jsou úsměvy, pohoda a všudy přítomná a živá víra provázená tisíci zlatými pagodami, kláštery, jeskyněmi a svatými místy.

16.5.2017 od 18h
Stopy vedou do Íránu - Přednáší Jiří Kalát

Írán není Irák, to se ale špatně vysvětluje, stejně jako fakt, že v zemi ajatolláhů není válka, ale naopak klid a velice bezpečno. Perská historie sahá hluboko do minulosti a země tak nabízí nepřeberné množství historických památek a příběhů, jež jsou spojeny s Evropou více, než bychom si dokázali představit. Místní lidé nezapomněli nic ze své tradiční pohostinnosti a to až do té míry, že občas cestovatel zůstane v hostelu jen proto, aby měl chvíli pro sebe. Írán je země obrovská a bohatá. Nedokáži ji ukázat celou, to si ani nekladu za cíl, chci jen odkrýt kousek tajemství o zemi, kterou mnozí hanlivě označují za Zemi zla.

23.5.2017 od 18h 
Okruh po střední Asii se Škodou 100 - Přednášejí Daniel a Jana Urbanovi
Na začátku byl nápad, koupit staré auto a cestovat po vlastní ose po světě. Jako první etapu jsme zvolili střední Asii, protože je dosažitelná po silnici. Sehnali jsme Škodu 100 rok výroby 1969 pojmenovanou Barča. Náš cestovatelský projekt jsme nazvali Škoda 100 na cestách. Na cestu jsme vyrazili bez GPS pouze s mapou a kompasem. Během přednášky se v úvodu dozvíte, jak se dá doma na koleni a bez garáže vyrobit prakticky od nuly expediční speciál a jak se připravuje velká cesta. V dalších částech přednášky se seznámíte s cestou samotnou. Klademe důraz hlavně na nevšední zážitky, kterých jsme během cesty měli nepočítaně.

30.5.2017 od 18h
KUBA - zpátky do minulosti - přednáší Jitka Petráňová
Kuba je nádherný Karibský ostrov, který má své jedinečné kouzlo. První věci, které jsem si představila, byly: rum, doutníky a Fidel ... jenže tento ostrovní stát není to revolucemi a režimem zkoušená země, jsou to hrdí a milí obyvatelé, staré tradice a krásná příroda. Obdivovat můžete jak koloniální budovy, pouliční umělce, tak nádherné korálové útesy a bělostné pláže. Ovšem druhou tváří Kuby jsou prázdné obchody, fronty na cokoliv a přídělové kupony na zboží a potraviny. Jeden místní cowboy mi prozradil sladké tajemství: “En Cuba todo se puede. Na Kubě je všechno možné.” Nedá se nic jiného než souhlasit.

 

 

Nahoru