informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA. Na cesty do nejskrytějších koutů světa se díky nim můžete zdarma vydat vždy v úterý od 18 hodin v multikině CineStar. Těšíme se na viděnou v Centru Černý Most! 

 

 


 

22.8.2017 od 18h v multikině CineStar
NÁRODNÍ PARKY TANZANIE A ZANZIBAR
Přednáší Jana Kupčáková
Vydejte se s námi do té pravé divočiny subsaharské Afriky. Navštívíme NP Tarangire s početnými stády slonů a prastarými baobaby, sopečný kráter Ngorongoro s největší koncentrací velkých savců i jedno z nejvýznamnějších chráněných území světa, NP Serengeti. Po návštěvě masajské vesnice a sodného jezera Natron, které je oblíbeným místem pro hnízdění plameňáků, přejedeme společně na korálový ostrov Unguja v souostroví Zanzibar. Ostrov vůní a koření s úchvatnou koloniální architekturou, bohatou historií a tyrkysovým mořem Vás jistě okouzlí.

29.8.2017 od 18h v multikině CineStar
ISLAND – PO STOPÁCH HORKÝCH PRAMENŮ
Přednášejí Petr Kvarda a Pavel Chlum
Vydejte se s námi na na cestu po ostrově ledu a ohně, kde slunce nezachází. Navštívíme desítky úchvatných vodopádů i termálních jezírek, u kterých stanujeme. Společně projdeme národní parky Þingvellir a Skaftefell, přebrodíme několik řek, prohlídneme si skanzeny místních obydlí i ledovcová jezera. Na severu ostrova navštívíme jezerní oblast Mývatn a vydáme se na ledovou plavbu za plejtváky a keporkaky. Při přejezdu poloostrova Snæfellsnes navštívíme sopečné krátery a početnou kolonii tuleňů. Na závěr se budeme toulat hlavním městem Reykjavík, které Vás svým vzhledem jistě okouzlí.

1.9. – 30.9.2017 u multikina CineStar
Výstava fotografií LÉKAŘI BEZ HRANIC V ČR  
Výstava mapuje činnost české pobočky, která minulý rok oslavila 10 let. Zachycuje fotografie z misí, na které česká pobočka Lékařů bez hranic vyslala nejvíce spolupracovníků, či které nejvíce finančně podporovala. V České republice působí Lékaři bez hranic od roku 2006. V počátcích se soustředili na nábor nových spolupracovníků pro mise a informování o poslání organizace a situaci v krizových oblastech. V roce 2008 Lékaři bez hranic založili novou obecně prospěšnou společnost, která se kromě dosavadních aktivit začala věnovat také získávání finančních příspěvků od české veřejnosti pro zajištění a rozšíření humanitárních projektů organizace.

5.9.2017 od 18h v multikině CineStar
ROK V JV ASII – VLAKEM, LODÍ I NA VODNÍM BUVOLOVI
Přednáší Jan Toloch
Dokončili jsme studia a vyrazili objevovat svět. Projeli jsme sedm zemí, učili Asiaty na školách anglicky (ale marně). Pili jsme whisky na thajské svatbě, ztroskotali na lodi, navštívili domov kambodžského mnicha, bez újmy na zdraví se proplétali mezi záplavou motorek ve Vietnamu a mnohem více!

12.9.2017 od 18h v multikině CineStar
TRABANTEM NAPŘÍČ TICHOMOŘÍM
Přednáší Dan Přibáň
Pojeďte na naši nejdelší nejkratší cestu. Za neskutečně dlouhého půl roku jsme ujeli méně kilometrů než na Hedvábné stezce a zažili toho tolik jako nikdy před tím. Pojďte se podívat na vyprávění z nejnáročnější cesty o setkání dvou světů, které křižuje žlutý cirkus. Napříč pustou Austrálií, kde problémy střídá špatné počasí a špatné počasí problémy, a nic nejde podle plánu, do nádherné tropické Jihovýchodní Asie, jiného světa, kde mělo být vše jednoduché a nebylo, a právě proto to stálo za to! Stovky fotek a příběhů, které člověk někdy ani nechtěl zažít, ale o to větší má radost, že to všechno přežil. Až do velkého finále, které nikdo nečekal, neplánoval a bylo to nejlepší, co se mohlo stát!

19.9.2017 od 18h v multikině CineStar
ČERNÁ HORA - KRÁSNÁ, ZNÁMÁ I TAJEMNÁ
Přednáší David Hainall
Černá Hora patří bez nadsázky k nejkrásnějším zemím Evropy. Rozlohou malý balkánský stát v sobě ukrývá nejen divoké těžko přístupné hory a hluboce zaříznutá říční údolí, ale i povlovné travnaté horské hřebeny, na kterých se prohání stáda koní. Salaše pastevců, jejich stáda ovcí a krav a věčně usměvaví, pohostinní a hrdí lidé provází tuláky téměř při každém kroku v horách a podhorských vesnicích. Vydejte se s námi na pěší i cyklistické putování národními parky Durmitor a Biogradská Gora. Atmosféru historických středověkých přímořských měst okusíme v Kotoru v zátoce Boka Kotorská a v Budvě. Závěr putování bude patřit návštěvě světoznámého pravoslavného kláštera Morača.

26.9.2017 od 18h v multikině CineStar
BESEDA S DR. TOMÁŠEM ŠEBKEM 
Lékaři bez hranic 
MUDr. Tomáš Šebek je český chirurg, který spolupracuje s mezinárodní organizací Lékaři bez hranic. Má za sebou již pět misí, např. Haiti, Afghánistán nebo Jižní Súdán. O svých zážitcích napsal knihy Mise Haiti – 6 měsíců s Lékaři bez hranic a Mise Afghánistán – Český chirurg v zemi lovců draků. MUDr. Šebek představí práci Lékařů bez hranic ve více než 70 zemích světa a bude vyprávět o zkušenostech ze své páté mise, na kterou vyjel v lednu 2017. Poprvé zamířil do Afriky - do Jižního Súdánu. Podělí o čerstvé zážitky z práce v tamní nemocnici, představí podmínky, ve kterých se na svých misích pohyboval a povypráví o tom, jaké to je vyjet s Lékaři bez hranic na misi do zahraničí.

Nahoru