informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA. Na cesty do nejskrytějších koutů světa se díky nim můžete zdarma vydat vždy v úterý od 18 hodin v multikině CineStar. Těšíme se na viděnou v Centru Černý Most! 

 

 


 

24.1.2017 S dronem na nejvyšší hory planety    

Přednáší Petr Jan Juračka       
Jižní Afrika a Lesotho. Rakouské Alpy. Krkonoše, Příbramské podzemí či České Švýcarsko – to jsou destinace, kde se přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka připravoval na svůj životní sen, druhou nejvyšší horu světa, K2 (Pákistán), kam se vypravil po boku naší nejlepší vysokohorské lezkyně Kláry Kolouchové. A jak je pro Petra typické, v jeho zavazadlech nechyběl ani dron, s kterým v prvním výškovém táboře stanovil nový světový rekord v létání ve vysoké nadmořské výšce. Po K2 následoval další z Petrových vysokých letů, a to na nejvyšší hoře Afriky, Kilimandžáru. Povídání, u kterého se nejen pobavíte, ale i poučíte, bude jedna velká multimediální show.

31.1.2017 Himálajské putování kolem svaté hory          
Přednáší Pavla Bičíková        
Diashow o dobrodružné cestě kolem Kanchenjungy - třetí nejvyšší hory světa. Tato himalájská „osmitisícovka“ je považována za jednu z nejhůře dostupných a nejtěžších. Celá oblast je pověstná magickou přírodou, etnickou pestrostí, srdečnými domorodci, ale i velkým výskytem pijavic, špatným počasím s množstvím deště, sněhu a lavin. Pro místní obyvatele je svatou horou.

7.2.2017    
Do Austrálie na ČZ 150C    
Přednáší Marek Vantuch    
V dnešní době zkracujících se vzdáleností jsme se vydali na cestu pěkně na dvou kolech. Na dvou šedesátiletých motorkách ČZ 150C. 24 zemí, 33561 km, 433 dní, 11 pneumatik, sto hodin svařování a maximální rychlost 65 km/h. Pohostili nás v Íránu, eskortovali skrz Pákistán, ohlušili v Indii, v Barmě nás pustili mezi chrámy, v Thajsku začaly problémy, v Indonésii nás zasypal sopečný popel a v Austrálii nás předbíhali klokani. Přednáška o cestě na druhou stranu zeměkoule. Bez podvádění, pěkně po staru.

14.2.2017        
Ekvádor a Galapágy    
Přednáší Karel Wolf    
Prozkoumáme husté amazonské pralesy společně s naším šuárským průvodcem Bolívarem. Poodhalíme tajemství krásných a jemných klobouků  „panamáků“, které pletou indiánské ženy. Vydáme na do města Otavalo s tradičním dobytčím trhem, budeme pozorovat pářící se keporkaky ve vlnách Pacifiku a navštívíme i Galapágy, kde nás překvapí nečekané množství zvířat – terejové, lachtani, leguáni, a nebo obří želvy. Tyto ostrovy jsou naprostým unikátem na zemi.

21.2.2017        
Trek okolo Manaslu    
Přednáší Radka Tkáčiková    
Trek okolo Manaslu je jeden z nejbarevnějších a nejpestřejších treků v Himalájích vedoucí okolo osmé nejvyšší hory světa - Manaslu  8163m. Cesta začíná v tropech v 600 m.n.m. mezi rýžovými políčky s hinduistickými chrámky. Ve vyšších polohách mezi rododendronovými lesy se pak setkáváme s Tibeťany a jejich buddhistickými rituály. Vrcholem akce je základní tábor Manaslu a panoráma Himalájí.

28.2.2017        
Vietnam (nejen) pro gurmány    
Přednáší Kateřina Krejčová    
Existuje mnoho důvodů, proč se vydat do Vietnamu, a tím nejlepším je jídlo. Rýžový hamburger skvěle charakterizuje všechny aspekty vietnamské kuchyně. Je exotická, originální, chutná, z čerstvých surovin a o dost zdravější než západní. Pojďte s námi nakouknout pod pokličku a poznat nejen všechny chutě Vietnamu, ale také srdečnost tamních obyvatel, barevnost tržišť s kořením a specifika vietnamského socialismu. Vezmeme vás na nejvyšší vietnamskou horu (režimu navzdory), projedeme se na motorce v nejšílenější asijské dopravě a poodhalíme vám tajemství největších jeskyní světa.

Nahoru