informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA. Na cesty do nejskrytějších koutů světa se díky nim můžete zdarma vydat vždy v úterý od 18 hodin v multikině CineStar. Těšíme se na viděnou v Centru Černý Most! 

 

 


 


28.3.2017 od 18h
KANADA - BRITISH COLUMBIA
Přednáší Jan Březina
Kanada je obrovská a rozmanitá země. Britská Kolumbie patří mezi nejpestřejší a nejkrásnější kouty díky řadě národních parků a velké přírodní diverzitě. Přijměte pozvání na povídání o Banffu, Jasperu, Kootenay, Yoho, Vancouveru a dalších nádherných místech. Kromě fotografií se můžete těšit na tipy od zkušeného cestovatele a profesionálního fotografa Honzy Březiny.
 
4.4.2017 od 18h
KOSTARIKA, PANAMA, SALVADOR, NIKARAGUA - přednáší Jana Troupová
Dva kontinenty, dva oceány  - oblast kávy, banánů, fazolí, sopek, indiánů, karibského rumu, oslav a sexu. Je špatné jíst želví vajíčka? Chutná lépe při štědrovečerní večeři pětikilový krab nebo kapr? Jak zní Tichá noc v kunštině? Může turista z Evropy uškrtit kajmana? Co je radno dělat či naopak nedělat v nejnebezpečnějším městě světa? Dá se dotknout kolibříka? Kde se potkávají sopky všeho věku? Nebudou chybět ani praktické rady a doporučení (destinace, bezpečnost) na přípravu a cestu samotnou. Co ochutnat, co vidět, čemu se vyhnout? 

11.4.2017 od 18h

UGANDA - TROCHU JINÁ AFRIKA - přednáší Saša Ryvolová
Prožijeme společně dobrodružství v zemi, kterou Winston Churchill kdysi nazval "Perlou Afriky". Budeme kempovat na březích velkých jezer, kde jsme slýchali z bezprostřední blízkosti  řev hrochů,  pozorovat z paluby lodi úžasný ptačí ráj na Kazinga Channel a setkávat se s množstvím zvířat v Národních parcích Mgahinga, Queen Elizabeth i Murchison Falls. Podnikneme trek v podhůří Rwenzori a v Kibale Forest navštívíme šimpanzí tlupu. Jako zlatý hřeb se zúčastníme výpravy za horskými gorilami v deštném pralese NP Bwindi a na závěr přijdou na pořad i nejdramatičtější okamžiky výpravy, kdy šlo opravdu do tuhého!

18.4.2017 od 18h
PATAGONIE A ANTARKTIDA NA KOLECH – přednášejí Monika a Jirka Vackovi
Jezerní oblast plná vulkánů a krásných aurekáriových lesů, slavná Pinochetova „Jižní cesta“ Carretera Austral, majestátný Fitz Roy či ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Po přejezdu Ohňové země poznáme i nejjižněji položené město světa Ushuaia, odkud odplujeme na jedenáctidenní plavbu na Antarktidu.

DĚTSKÁ STŘEDA : 19.4.2017 od 16h
OPIČÍ TANEC KEČAK A TANEC V MASKÁCH – přednáší Jana Wolfová
Ve spolupráci s taneční skupinou Kintari se děti budou moci podívat na tradiční asijské tance i si vyzkouší a naučí tzv. opičí tanec a tanec v maskách z Indonésie. Tato mini taneční dílna je určená pro holky i kluky. Děti společně nacvičí úryvek ze slavné asijské pohádky a na závěr dílny zatančí společně celý legendární příběh z Ramajány.

25.4.2017 od 18h
KOLEM SVĚTA S PAVLOM BARABÁŠEM – přednáší Pavol Barabáš
Na svět okolo se dívá jinak. Přes hledáček kamery sleduje krajinu, její estetiku, osobitost a i to, jak harmonizuje s lidským nitrem. Pavol Barabáš ve svých dokumentech zachycuje svůj pohled na svět okolo nás. Přechází v nich od pólů naší Země do hlubokých jeskyň, ze zelených džunglí do vysokých hor nebo od přírodních kmenů do budhistických klášterů v nepřístupných údolích. Mnohé z jeho cest zůstaly nezveřejněné. Ukázky, se kterými se s vámi podělí, bude doplňovat myšlenkami, které se rodily na pozoruhodných cestách naší planetou.
Nahoru