informace

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek, které jsme pro vás nachystali ve spolupráci s cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem KOLEM SVĚTA.

 


 

24.10.2017 od 18h v multikině CineStar
KRÁLOVSTVÍ MUSTANG V NEPÁLU
Přednáší Karel Wolf 
Skupina pěti cestovatelů se vydala letos v květnu do tajemného údolí Mustang s přetrvávajícím středověkým způsobem života. Po letité izolovanosti se království Mustang otevřel veřejnosti a po malých skupinkách pouští zvědavé cestovatele za hradby svých opevněných měst a vesnic. Květen je měsícem, kdy v hlavním královském městě Lo Manthang probíhá atraktivní festival Tiji se spirituálními tanci a odkrývání obřích thanek (nástěnných obrazů). Po festivalu následoval náročný trek přes vysokohorské pouště se zelenými oázami od Tibetu až pod Annapurny. 

31.10.2017 od 18h v multikině CineStar
FALKLANDY A CHILE
Přednáší Vladislav Jiroušek
Falklandy/Malvíny jsou jednou z nejdražších destinací na světě. Drsné antarktické klima dovoluje návštěvu jen v tamním létě. Je zde absolutní svoboda, žádní průvodci, žádní turisté, jen ovce a tisíce tučňáků. Do těchto nehostinných krajin se vydali dva čeští zoologové a nelitovali. Odměnou byly desítky tisíc neopakovatelných snímků. Příprava na cestu na vlastní pěst trvala rok, ale vyplatila se, ušetřili statisíce. Majitelé některých ostrovů nabízejí ubytování, tam se turisté občas objeví. Na jiných byli cestovatelé odkázáni sami na sebe, v drsných podmínkách to nebylo snadné.

7.11.2017 od 18h v multikině CineStar
NORSKO - CESTA NA SEVER
Přednášejí Miloš a Lucie Lammrovi
O Norsku jsme snili několik posledních let. Země prošpikovaná hlubokými třpytícími se fjordy, země do výšky se tyčících hor a ledovců, země přátelských velryb, kosatek i makrel, které vám prý samy skáčou z moře rovnou na talíř... K této nádheře si připočtěte jednu bláznivou rodinu s dvěma malými dětmi, karavan, člun a měsíc prázdnin. Nudit se nebudete! Ukážeme vám ta naše nejlepší místa na kempování i rybaření, projdeme se šťavnatou přírodou, budeme brázdit pobřeží severního moře a hledat romantické majáky. Na souostroví Lofot jsme sice nedojeli, ale jižní a střední Norsko nám toho ukázalo tolik, že jsme si museli nechat něco na příště!

14.11.2017 od 18h v multikině CineStar
ZAPOMENUTÁ DIVOČINA
Přednášejí Jana a Karel Wolfovi
Jana a Karel Wolfovi představí místa na naší planetě, která stále ještě odolávají civilizačním tlakům, a kde lidé žijí v souznění s přírodou se svými tradicemi a rituály. V místech, kde se zastavil čas, kde peníze jsou jen bezvýznamné papírky a naopak rýže znamená další den života. Tito lidé nevedou boj o přežití s přírodou, ale s moderním světem, který je pro jejich existenci tím největším nepřítelem. Společně se podíváme za kmenem Mentawajců na Siberutu, za lidmi kultury Marapu na Sumbě, za kmenem Himba v Namibii nebo Dasaneč v Etiopii.

21.11.2017 od 18h v multikině CineStar
HAVAJSKÉ OSTROVY
Přednáší Jaroslav Bouzek
Tyto tichomořské ostrovy byly odedávna opředeny mnoha mýty a také dnes lákají cestovatele a turisty z celého světa na mnoho přírodních krás a různorodé zážitky. Korálové útesy, doutnající sopky, láva stékající po úbočí do oceánu, deštné lesy ale i tradiční havajská kultura, to je jen malý výčet toho, co zde můžete na vlastní oči vidět a zažít. V průběhu přednášky navštívíme čtyři havajské ostrovy a to Oahu, Maui, Big Island a také Kauai. Pokud se tedy na Havajské ostrovy chystáte, dostanete zde spoustu praktických rad a doporučení pro vaši cestu.

28.11.2017 od 18h v multikině CineStar
SEVEROZÁPAD USA
Přednáší Miloslav Martan
Severozápadní část USA je rájem milovníků hor, lesů a sopek. Obrovskou sílu vody, ledu a ohně poznáte v deštných pralesech na pobřeží Tichého oceánu, v ledovcových oblastech Skalistých hor a ve vulkanickém Kaskádovém pohoří. Oblast se prezentuje vyhaslými i spícími sopkami a na mnoha místech se přímo na vlastní oči setkáváte s důsledky jejich činnosti. Mount Rainier s mnoha ledovci, sopka Saint Helens, která naposledy vybuchla před pár lety a největší sopečné jezero na světě Crater Lake. To vše doplní největší světový supervulkán, ve kterém se nalézá úchvatný národní park Yellowstone s největší koncentrací gejzírů na světě. Takový je americký severozápad. Chladný a žhavý zároveň.

 

 

Nahoru